Korlas – Ducati, Triumph Motorcycles, Italjet, Royal Alloy, Fantic Türkiye Resmi Distribütörü

DUCATI Panigale 2023 Replica

Panigale 2023 Replica: Ducati Koleksiyoncuları İçin Sınırlı Sayıda Üretilecek Özel Edisyon

Panigale 2023 Replicaları, MotoGP, WorldSBK ve WorldSSP şampiyonalarının rekortmen bir sezonunu kutlamak amacıyla yaratılan beş özel edisyondan oluşuyor. Francesco Bagnaia, Jorge Martín, Marco Bezzecchi, Álvaro Bautista ve Nicolò Bulega’nın motosikletlerinin tasarımlarından ilham alan bu motorlar, sınırlı ve numaralı bir seri olarak üretildi. Her motosikletin deposunda sürücünün orijinal imzası bulunacak. Bir sertifika ve özel ahşap taşıma sandığı ile birlikte gelecek.

Bu özel motosikletler, “Campioni in Festa” etkinliği sırasında tanıtıldı. Ducati, bu tarihi başarıyı hayranlarıyla birlikte kutlamak için düzenlenen bu etkinlikte zaferi paylaştı.

Ducati için 2023, MotoGP ve WorldSBK Dünya Şampiyonaları’nı üst üste iki yıl kazandığı inanılmaz bir yıl oldu. Mühendislerin, takımların ve sürücülerin olağanüstü çalışmasının bir sonucu olarak gerçekleşen bu başarıyı kutlamak için Ducati, beş benzersiz model ile özel bir koleksiyon sunuyor.

Her bir seri  sürücünün orijinal imzasıyla tank üzerinde benzersiz hale getirilecek. Beş model, adanmış oldukları sürücülerin yarış numaralarını üzerinde taşıyor. Pecco Bagnaia’nın 63, Álvaro Bautista’nın 19, Jorge Martín’in 89, Marco Bezzecchi’nin 72 ve Nicolò Bulega’nın 11.Yarış motosikletlerini ilham aldığı için modeller sadece tek kişilik konfigürasyonla sunuluyor. Her biri, model adının lazerle kazınmış olduğu alüminyum direksiyon plağı, özel anahtar ve anahtar açıldığında gösterilen bir gösterge animasyonu ile süslendi. Ayrıca, sele yarış motosikletlerinde olduğu gibi özel bir malzemeden yapılmış ve sürücünün logosunu gösteren bir tasarıma sahiptir.

Panigale V4 Bagnaia 2023 World Champion Replica, Ducati Lenovo Team’in Desmosedici GP’sinin San Marino ve Riviera di Rimini GP’sinde yarıştığı Ducati Yellow ile ilham alınmıştır. Üretim, 263 adet ile sınırlıdır.

Panigale V4 Bautista 2023 World Champion Replica, Álvaro’nun Misano yarışlarında ve Jerez de la Frontera’daki yarış 2’de yarıştığı Panigale V4 R’ın Ducati Yellow giydirmesinden ilham alınmıştır. Ayrıca, ilham aldığı Panigale V4 R gibi, fırçalanmış alüminyum yakıt deposu, karbon fiber kanatçıklar ve hafif gri renkte Marchesini dövme alüminyum tekerleklerle iyileştirilmiştir. Üretim, 219 adet ile sınırlıdır.

Panigale V4 Martín 2023 Racing Replica, Prima Pramac takımının Desmosedici GP’sinin resmi renklerini ilham alır ve karbon fiber ön çamurluk ile daha da özel hale getirilir. Üretim, 189 adet ile sınırlıdır. 

 

Panigale V4 Bezzecchi 2023 Racing Replica, Mooney VR46 takımının Desmosedici GP’sinin sarı/siyah renk düzenini ilham alır. Üretim, 72 adet ile sınırlıdır.

Panigale V2 Bulega 2023 World Champion Replica, Nicolò Bulega’nın dünya şampiyonluğunu kazandığı Aruba.it Racing WorldSSP takımının Panigale V2’sinin kırmızı/siyah renklerinden ilham alır. Üretim, 111 adet ile sınırlıdır. Bu dört Panigale V4 S modeline dayanmaktadır ve onları yol ve pistte daha değerli ve etkili kılan çeşitli Ducati Performance bileşenleri ile geliştirilmiştir. Brembo fren sistemi, Stylema® R kaliperler ve uzaktan ayarlı MCS ana fren silindiri ile geliştirilmiştir.

Bu özel modelleri karakterize eden diğer teknik detaylar, arka egzoz manifoldlarının ısı kalkanı, alternatör kapağı, arka çamurluk ve ön fren kanalları, hepsi karbon fiberden yapılmıştır. Ayrıca, tek taraflı salıncak kolu koruyan kaplama da karbon fiber ve titanyumdan yapılmıştır.

Panigale V4 Replica modelleri, pistte alınan tur ve bölünmüş sürelerin gösterilmesine olanak tanıyan GPS modülü, karbon fiber açık debriyaj kapağı, plaka tutucu ve aynaları çıkarma kiti, yarış yakıt tankı kapağı gibi aksesuarlarla yarış motosikletlerine daha da yaklaşmış hale getirilir.Panigale V2, Öhlins süspansiyon ve yönlendirme damperi ile güçlendirilmiştir, aynı zamanda maksimum gücü %2,5 arttıran ve maksimum torku %2 artıran Akrapovič yarış egzozlarına sahiptir. Bu aynı zamanda motosikletin ağırlığını 5 kg azaltmaya katkıda bulunur.

Scroll to Top

korlas